Android için En İyi 10 Launcher Uygulaması

1) Nova Launcher
Android’in ilk çıktığı zamanlardan beri var olan bir launcher uygulamasıdır. Kendini yıllar içinde çok geliştirmiştir. Klasik AOSP arayüzünü kullanan ve buna onlarca özellik ekleyen bir launcher’dır.

İndir | Tam Sürümü Satın Al

2) APUS Launcher

Düşük özellikli bir telefon kullanıcısıysanız APUS sisteminizi yormayacaktır. Özelliştirme ayarları ve içinde bulunan Ram Temizleyici sayesinde sisteminizi ara ara temizlerek size akıcı bir arayüz deneyimi sunacaktır. Ama malesef can sıkıcı bir noktası var. Launcher’da bolca reklam var.

İndir

3) Arrow Launcher

Microsoft’un geliştirmiş olduğu harika bir launcher diyebilirim. Bu yazıyı okuyanlara tavsiye edebileceğim bir launcher uygulamasıdır. Stabil ve diğer launcher uygulamalarından farklı olarak ana ekranda rahatça ulaşabileceğiniz widgetlar(Son mesajlar, arama kayıtları vb.) barındırıyor.

İndir

4)Smart Launcher

Genelde düşük özelliğe sahip android cihazlar için kullanılan bir launcher uygulamasıdır. Arayüzü gayet şık ve sıradan. Uygulama menüsünde akıllı klasörlendirme özelliği bulunuyor. Bu şekilde göze daha hoş göründüğünü söyleyebilirim.

İndir

5)Cheetah Launcher

Sade bir görünüme sahip launcher düşük özellikli cihazlara hitap ediyor. Arayüzü gayet akıcı ve sade olan uygulamada ram temizleme vb. araçlarda bulunuyor.

İndir

6)Google Now Launcher

Saf android cihazlarda bulunan launcher uygulamasıdır. Görünümü ve akıcılığı hoşunuza gidecektir. Ayrıca bu launcher uygulamasında Google Now kullanabileceksiniz.(Google Now Android için bir sanal asistandır) Ana ekranda ‘Okey Google‘ diyerek Google Now’a erişebilirsiniz.

İndir

7)TSF Launcher Prime

Launch uygulamalarında zirve denilebilecek bir uygulama. Üç boyutlu bir arayüze sahip olmak istiyorsanız seçiminiz bu launcher olmalı. Onlarca özelliğe ve göz alıcı grafiklere sahip bu launcher uygulamasının tek kusuru şarjı fazla harcıyor olmasıdır.

İndir

8)ZenUI Launcher

Asus marka telefonlarda kullanılan ve Asus’un geliştirdiği launcher uygulamasıdır. Stabil ve şık bir görünüme sahip uygulamada dilerseniz simge paketi indirip kullanabilirsiniz.

İndir

9)Blackberry Launcher

Blackberry Priv’de kullanılan launcher uygulaması. Akıcı bir arayüze sahip uygulamanın öne çıkan özelliği masaüstünde olan uygulamanın ikonunu yukarı çekerek widget’a erişebilmektir. Yani yüzen widget olarak adlandırılan özelliktir. Launcher’ın kötü yanı uygulama menüsünde reklam barındırmasıdır.

İndir

10)Mini Launcher

Sadece 2.57MB boyuta sahip basit bir launcher uygulaması. Diğer launcher uygulamalarından eksik bir özelliği yok. Tema ve simge paketi desteği de barındırıyor. Düşük özellikteki telefonlar için ideal bir uygulama.

İndir

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here