LG G3 Stylus D693TR için Stock (Orijinal) Lolipop Romu

Lg’nin orijinal romlarının olduğu sitesi bakıma girdiği için şuan da orijinal rom dosyalarını indiremiyoruz. Ben önceden indirip dosyalarını MEGA’ya yüklemiştim. Şimdi konuyu fazla uzatmadan kuruluma geçelim. İşlemler için bilgisayara ihtiyacımız var. Basit adımlar ile size aktarmaya çalışacağım.

İşlemlerde oluşan hatalar için ben sorumlu değilim.

ÖNEMLİ UYARI!

İşlemlere başlamadan önce yedek almayı unutmayın. ( Rehber, Resim ve Müzikler silinecektir.)

1-) LG USB Driver Kurulumu

Telefon yazılım yükleme ekranında iken bilgisayar telefonu okumaz. Bunun için önce telefonun usb driverlarını kurmamız gerekiyor.

 1. Buraya tıklayarak USB Driver dosyasını indirelim.
 2. Buraya tıklayarak Yazılım Yükleme Aracını indirelim.
 3. Usb Driver Setup dosyasına tıklayalım ve kurulumu yapalım. Klasik next next next finish yöntemi ile 🙂
 4. Yazılım yükleme aracını masaüstünde bir klasöre çıkartalım ve bekleyelim. Çünkü daha yazılım dosyalarını indirmedik.

2-) LG G3 Stylus Stock Rom İndir

 1. Buraya tıklayarak gerekli yazılım dosyasını indirelim.
 2. Telefonu Firmware Update moduna alalım.
  Telefonu kapatalım. Usb kablosunun bilgisayara bağlanan ucunu takalım. Telefonumuzun ses açma tuşuna basılı tutarak usb kablosunu telefonumuza bağlayalım ve Firmware Update ekranı gelene kadar ses açma tuşuna basılı tutalım.
 3. Firmware Update ekranı geldiğine göre kuruluma devam edelim. Yazılım yükleme aracını açalım.
 4. Select KDZ file yazan yerin en sağındaki butona tıklayalım.
 5. Açılan sayfada indirdiğimiz rom dosyasını seçelim.

 6. CSE Flash butonuna basacağız. Bu buton telefondaki tüm verileri siler ve yazılımı en baştan kurar. Normal Flash ise sadece yükseltme amaçlıdır. Bunu Android 4.4.2’den Android 5.0.2 sürümüne geçmekte kullanabiliriz. Eğer Android sürümünüzü 4.4.2 ise dosyalarınızı kaybetmeden 5.0.2 sürümüne geçmek için Normal Flash butonuna tıklayabilirsiniz.

 7. Karşımıza büyükçe bir pencere gelecek ama tek yapmamız gereken START butonuna tıklamak olacak.

 8. Bundan sonrasını görselle anlatmayacağım. Çünkü telefonumu formatlamak istemiyorum. Bunun yerine yazarak anlatacağım zaten işlemlerimiz bitti sayılır.
 9. Start dedikten sonra dil ve ülke seçme ekranı karşımıza gelecektir. Country yazan kısımı değiştirmemize gerek yok ama Language yazan kısmı Turkish seçeceğiz.
 10. OK Tuşuna bastıktan sonra yazılım yükleme işlemi başlayacaktır. Yükleme sırasında usb kablosunu çekmeyin. Sonradan büyük sorunlar oluşabilir. Telefon açılana kadar usb kablosunun takılı olması gerekmektedir.

7 YORUMLAR

 1. Hocam root atacak tim (mobil veriden ) (kingoroot) yüzde 90 da elim home tuşuna çarptı telefon kapandı LG logosu geliyor ama açılmıyor ses kısma power yapıp boot atıyorum ama bı tepki vermiyor sizce bu yöntemle telefonu açılımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here