Android 5 ve Üstü İçin Xposed Installer Nasıl Kurulur?

İşlemlere başlamadan önce cihazınızda root olması ve TWRP veya CWM Recovery olması gerektiğini söyleyeyim. Eğer bunlar yok ise küçük bir  Google aramasıyla bunları yapabileceğiniz konuları bulabilirsiniz.

 1. Buraya tıklayarak Xposed uygulamasını indirelim.

 2. Android 5.0 Android 5.1 Android 6.0
  arm arm arm
  arm64 arm64 arm64
  x86 x86 x86

   

   

 3. Yukardaki listeden cihazınıza uygun olan sdk dosyasını indirin.
 4. Hangisinin cihazınıza uygun olduğunu bilmiyorsanız buraya tıklayarak bakabilirsiniz.(Hangi seçenekler işaretliyse o sizin cihazınıza uygun olandır.)
 5. Bu şekilde iki dosya olacaktır.
 6. Apk dosyasını kuralım.
 7. Cihazımızı kapatalım ve TWRP veya CWM Recovery menüsüne girelim.
 8. Xposed sdk dosyasını yükleyelim.(TWRP’de Yükle butonuna tıklayın ve indirdiğiniz .zip dosyasını seçin.)(CWM’de ‘install zip from sdcard’ menüsüne girip indirdiğiniz .zip dosyasını seçin.)
 9. Yükledikten sonra cihazımızı açalım. Kurulum tamamlanmıştır.

Xposed Installer nasıl silinir?

Google Play Store’dan Root unistaller uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra Xposed Installer’ı seçip silebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra cihazınızı tekrardan başlatmanız gerekmektedir.

Xposed Installer ne işe yarar?

Xposed Installer bir modül yükleme uygulamasıdır. İçerisinde 200 den fazla modül vardır. Bu şekilde cihazınıza modül ekleyerek daha işlevsel hale getirir. Sistem uygulamaları ve indirdiğiniz uygulamalara ek özellikler ekleyen modüller vardır. Örneğin durum çubuğu ikonları değiştirmek için Xstana, Instagram uygulamasının temasını değiştirmek için Instagram Themer gibi modüller vardır.

Xposed Installer’in Dezavantajları

Uygulamanın her şeyi iyi güzel fakat düşük özellikte bir cihaza sahipseniz canınızı sıkabilir. Sürekli çalışan modüller ile cihazınızı yorabiliyor. Ve bir süre sonra sürekli takılmalar başlıyor. Bu takılmaları da sadece Xposed’i kaldırararak çözebiliyorsunuz. Bu yüzden fazla modül kullanmamaya çalışmalısınız.

Önerdiğim Xposed Modülleri

Kendi kullandığım modülleri size sıralayacağım ve özelliklerinden bahsedeceğim.

1-) Gravitybox

Bilmeyen yoktur diye düşündüğüm bir modül cihazınızın neredeyse her yerini özelleştirebilirsiniz. Durum çubuğu, kilit ekranı vb her yeri modlayarak daha işlevsel hale getirebiliyor. Ama sisteminizi biraz zorlayabilir. Bunu dert etmiyorsanız kullanabilirsiniz.

2-) Xstana

Bildirim çubuğu ve sanal tuş ikonlarını değiştirmeye yarayan bir uygulamadır. İsterseniz hazır temalardan birini seçebilirsiniz veya kendi ikonlarınızı kullanabilirsiniz.

45 YORUMLAR

 1. NOTE 4 6.0.1 N910C YE YÜKLENMİYOR BU İKİNCİ NOTE 4 ALIŞIM İKİSİNEDE OLMADI ROOTLADIM TWRP YÜKLEDİM XPOSED KURUNCA YAZILIM UYUŞMAZLIGI HATASI VERİYOR UYGUN XPOSED VERİSYONU YOK SANIRIM TÜRK NOTE 4 E

 2. Huawei p 20 lite jiroskop özelliğinin olduğu yazıyor fakat kullanılmıyor bu özellik. Bu konuda bilgi verirmisin iz sebebi ne olabilir

 3. merhaba bende note 4 var 910CQ serisi telde daha önce rootlu ve xposed yuklu idi ama telefinu brick ettim tekrardan stok romu yuklettim rooot attırdım ama bir türlü xposed yuklenmiyor, custom romda olmak üzere xposed çalışan costom rom varmı yada 6.0.1 de xposedi tekrar nasıl yükleyebilirim lütfen bilgi verirmisin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here