Whatsapp’a Sahte Numara ile Kaydolmak

Ben bu yazıyı Facebook gruplarında paylaştığımda birisi Primo isimli uygulamanın daha iyi ve kolay olduğunu söylemişti. Bende uygulama ismini not etmiştim ve yaklaşık 2 hafta önce nasıl yapılacağı hakkında video çekip yayınlamaya hazır hale getirmiştim. Fakat bazı kişisel sorunlar nedeniylr yayınlayamamıştım. Bugüne kısmetmiş diyelim ve anlatıma başlayalım.

Video Alternatifi:

Yazı ile Anlatım:

 1. Buraya tıklayarak Primo uygulamasını indirelim
 2. İndirme tamamlanınca açalım.
 3. Create Account‘ butonuna tıklayalım.
 4. Adınızı, soyadınızı, kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıp ‘Sign up‘ butonuna tıklayınız.
 5. Telefon numarası isteyecektir. İsterseniz yazabilirsiniz veya alttaki skip yazısına tıklayıp adımı atlayabilirsiniz.
 6. Uygulama arayüzü geldiğinde ekrani soldan sağa doğru çekin. Alt tarafta +1 ile başlayan bir telefon numarası olacaktır.
 7. Whatsapp’a girelim.
 8. Ayarlar>Hesap>Numarayı Değiştire girelim.
 9. İleri tuşuna basınca iki tane kutucuk göreceksiniz.
 10. Üst tarafa kendi telefon numaranızı yazın alt tarafa da +1 ile başlayan sahte numaranızı yazın ve ileri tuşuna basın.
 11. Beni Ara yazısına tıklayalım.
 12. +1 ile başlayan bir numara bizi arayacak ve onay kodumuzu söyleyecek.
 13. Söylediği onay kodunu yazalım ve numaramız değişmiştir.

Yeni güncelleme ile aşağıdaki adımları uygulamalısınız:

Eğer kayıt olduktan sonra size numara vermediyse sizden telefon ve mail onayı istiyodur. Bu yüzden uygulama ayarlarına girip bir telefon numarası ve mail ekleyin. Daha sonra her ikisinde de hesabınızı onaylayın. Numaranızı verecektir.

Bilmeniz gerekenler:

 1. Numaranızı değiştirdiğiniz zaman arkadaşlarınız size Whatsapp’tan kendi cep telefonu numaranız ile ulaşamaz. Yani arkadaşınız rehberine sizin sahte numaranızı eklemek zorundadır.
 2. Eğer rehberinizdeki arkadaşlarınızın numarasının başında +90 alan kodu yoksa Whatsapp kişiler listenizde arkadaşınızı göremezsiniz. Numarasını düzenleyip +90 alan kodunu eklemeniz gerekiyor.
 3. Çok uzun süre sahte numara ile Whatsapp kullanırsanız yakalanma riskiniz vardır. Whatsapp hesabınız kapatılabilir.
 4. Google Play Store’dan Parallel Space uygulamasını indirerek aldığınız sahte numarayla ikinci Whatsapp hesabınızı oluşturabilirsiniz. Yani tek cihazda iki Whatsapp kullanabilirsiniz.
 5. Sonetel ile aldığınız numaranın süresi sadece üç gündür fakat sahte numara ile açtığınız Whatsapp hesabını ömür boyu kullanabilirsiniz. Tabii tekrar eski numaranıza geri döndüğünüzde tekrar sahte numaraya geçiş yapamayabilirsiniz.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here